Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy z wizytą w Zakładzie Karnym w Wadowicach

15.10.2019 r. Nadleśnictwo Sucha po raz kolejny przyjęło zaproszenie na spotkanie ze skazanymi

Prelekcja wraz z pogadanką zostały przeprowadzone przez specjalistę SL Małgorzatę Murańską oraz Strażnika Leśnego Mariusza Wosinka. Tematem spotkania były leśne zwierzęta oraz ich zwyczaje udokumentowane przez leśników na filmach oraz zdjęciach z fotopułapek. Nie zabrakło również poważnego do niedawna problemu kłusownictwa w Beskidzkich lasach. Zainteresowanie więźniów tematyką spotkania było duże, co przejawiało się w licznymi pytaniami i żywą dyskusją w jego trakcie.

Wizyta leśników zorganizowana została w związku z realizowanym w jednostce program resocjalizacji pt. „Bezpieczna planeta” w zakresie przeciwdziałania postawom pro – kryminalnym, poprzez działalność na rzecz ekologii i poprawy czystości środowiska.

Na zakończenie spotkania leśnicy otrzymali pamiątkowe Podziękowania oraz mieli okazję zobaczyć Zakład Karny od środka, w tym piękną kaplicę z płaskorzeźbami z drewna wykonanymi własnoręcznie przez uzdolnionych osadzonych. Ciekawostką jest fakt, iż drewniany obraz Matki Boskiej Częstochowskiej znajdujący się w ołtarzu Kaplicy Konfederatów Barskich na Jasieniu w Suchej Beskidzkiej jest również dziełem jednego ze skazanych z Wadowickiego Zakładu Karnego.

Dziękujemy za miłą współpracę i pomyślny przebieg tego wydarzenia.


Nadleśnictwa i inne