Lista aktualności Lista aktualności

Pokaz maszyn leśnych

Nadleśnictwo Sucha współorganizatorem pokazu maszyn leśnych.

12 września 2017 roku na terenie Nadleśnictwa Sucha odbył się pokaz maszyn leśnych organizowany we współpracy z firmą ForTech Serwis Maszyny dla Leśnictwa Hoffman i Szumicki, z siedzibą w Kraszewie k. Łodzi.

Pokaz rozpoczął się na Sali Rycerskiej Suskiego Zamku o godz. 10:00, gdzie uczestnicy wysłuchali przygotowanych prezentacji dotyczących firmy FTS oraz poszczególnych maszyn leśnych. Po prezentacjach na przyzamkowym placu goście mogli na własne oczy przekonać się o zwrotności forwardera Gremo 1350VT.

Następnie wszyscy zainteresowani przejechali do leśnictwa Budzów, do oddz. 31, gdzie mogli obserwować sprzęt pozyskaniowy w warunkach terenowych – harwestera EcoLog 580E oraz maszyn zrywkowych – Skiddera Equus 175N oraz Forwardera EcoLog 574.

Praca maszyn w czasie pokazu ukierunkowana była na zaprezentowanie ich przydatności w przypadku pozyskania drewna liściastego, dodatkowo uczestnicy zwracali szczególną  uwagę na stan lasu po zakończeniu prac oraz jakość pozyskanego surowca.

Na końcu wszyscy skoncentrowali się  na składnicy, gdzie przygotowano poczęstunek. Zainteresowani dodatkowo mieli okazję do zobaczenia poszczególnych maszyn z bliska oraz rozmowy z przedstawicielami firmy i operatorami maszyn.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia, a firmie Fortech Serwis dziękujemy za współpracę przy organizacji pokazu.


Nadleśnictwa i inne