Lista aktualności Lista aktualności

Sprzedaż choinek

16 grudnia rusza sprzedaż choinek w Nadleśnictwie Sucha

Dlaczego naturalna choinka jest lepsza od sztucznej? Jest co najmniej kilka powodów.

Żywa choinka przede wszystkim pachnie lasem wydzielając olejki eteryczne i dodaje magii i wyjątkowego świątecznego klimatu. Co ważne w 100% jest ekologiczna, ponieważ jest surowcem całkowicie odnawialnym.

Żywe drzewka pochłaniają dwutlenek węgla, produkują niezbędny do życia tlen.

Do produkcji sztucznych drzewek najczęściej używa się polichlorku winylu, w procesie produkcji którego powstają szkodliwe pyły i gazy oraz potrzebna jest także spora ilość energii i wody.

Tak wykonane choinki,  po wyrzuceniu na wysypisko, rozkładać się będą setki lat. Dlatego też choć sztuczne choinki wyglądają coraz ładniej i mogą służyć kilka sezonów, żywe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem!

Kiedy zdecydujemy się na drzewko cięte, dobrze jest umieścić je w pojemniku z wodą, co przedłuży jego żywotność i opóźni opadanie igieł.

Sprzedaż choinek w 2019 roku rozpocznie się 16 grudnia i będzie prowadzona od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00  - 14.30 - przy siedzibie Nadleśnictwa w Suchej Beskidzkiej ul. Zamkowa 7 i potrwa do 23 grudnia lub do wyczerpania zapasów. Cennik znajdą Państwo TUTAJ.

Zapraszamy!

 


Nadleśnictwa i inne